لباس کار و تجهیزات ایمنی مهدی آردم
loading...

لباس کار و تجهیزات ایمنی مهدی آردم

بازدید : 94 پنجشنبه 30 بهمن 1399 زمان : 13:17

امنیت کار آتش نشانی به قدری بالاست که باید حتما لباس کار آتش نشانی با ویژگی های منحصر به فرد را استفاده نمایند تا از آنها در برابر خطرات محافظت کند.

خطرات کار آتش نشانی فقط محدود به مقابله با آتش نیست و طیف گسترده تری از خطر را متحمل می شوند. از این رو باید لباس مناسب بپوشند. لباس کار آتش نشانی دارای تنوع در رنگ و مدل است و با توجه به شرایط آنها مورد استفاده قرار می گیرد. جهت اطلاع از قیمت خرید انواع لباس کار آتش نشانی در تولید و پخش ایمن پوش آردم می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

ویژگی های لباس کار آتش نشانی

آتش نشان ها به دلیل روبرو شدن با آتش، باید حتما از لباسهایی استفاده کنند که حرارت را منعکس نکند و از جنس الیاف نسوز باشد. اما این فقط بخشی از ویژگی لباس کار آتش نشانی است.

از دیگر ویژگی های لباس کار آتش نشانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به دلیل وجود داشتن در مواقع خطر حتما باید از پارچه های شبرنگ در برخی قسمت ها استفاده شود.
 • وزن لباس از دیگر ویژگی های لباس کار آتش نشانی است.
 • لباس کار آتش نشانی باید مقاوم در برابر اجسام تیز و برنده باشد و همچنین از ورود آب و رطوبت جلوگیری کند.
 • داشتن جیب روی لباس از دیگر خصوصیات لباس کار آتش نشانی است تا آتش نشانها بتوانند در مواقع ضروری تجهیزات مورد نیاز خود را در آن قرار دهند.
 • لایه داخلی لباس باید به شکلی باشد که انتقال هوا را به خوبی انجام داده و تعریق را برای آتش نشان ها به حداقل برساند.
 • سایز لباس آتش نشانی باید دقیقا متناسب با سایز آتش نشان باشد. آستین لباس باید دقیقا مماس بر مچ دست باشد تا خطر کمتر باشد.

لباس های عملیاتی آتش نشانی در حریق

رنگ لباس آتش نشان ها هم با یکدیگر متفاوت است. مثلا افرادی که در بخش پشتیبانی مشغول به کار هستند رنگ لباس سورمه ای و مشکی و دوستانی که به دل آتش میزنند، رنگ لباس قرمز و نارنجی دارند. لباس کار آتش نشانی متشکل از شلوار و اورکت به صورت جدا و تکه ای و یا سر هم و یکسره است.

لباس های بخش عملیات آتش نشانی از سه لایه تشکیل شده و جنس آنها از الیاف نسوز است تا در برابر شعله و حرارت مقاوم باشد.

لباس های عملیاتی آتش نشان ها باید دارای استاندارد جهانی مخصوص باشد چرا که اگر کیفیت مناسبی نداشته باشد،آتش نشان را با خطر مرگ مواجه میکند. جنس لایه داخلی لباس ها ار گورتکس بوده تا به جریان دادن هوا کمک کند و تعریق آتش نشان ها را کاهش دهد.

لباس عملیاتی تماس با آتش

اول اینکه باید بدانید لباس کار برای افرادی که وارد آتش میشوند و افرادی که با آتش مبارزه می کنند متفاوت است. لباس کار عملیاتی تماس با آتش بالاترین ایمنی را دارد، علاو بر نسوز بودن، از بخش های دیگری مانند صورت و دست ها هم محافظت می کند. تجهیزات ایمنی لباس آتش نشانی عبارت است از کلاه ایمنی، دستکش، اورکت و شلوار و کفش مناسب. در ساختار این لباس های عملیاتی الیاف ضد گرما وجود دارد که قابلیت نسوز دارد. جنس این لباس ها از آلومینیوم فایرتکس و فایبرگلاس نسوز است و تا حد زیادی حرارت را منعکس می کند.

در انواع مدل های لباس آتش نشانی می توان گفت که فقط از الیاف نسوز ساخته شده است اما کارایی تماس با آتش را ندارد و تنها برای عبور از آتش مناسب است.

لباس کار آتش نشانی جهت عبور از محیط های دارای الکتریسیته

لباس آتش نشانی برای افرادی که قرار است در محیطی باشند که در آن خطر برق گرفتگی وجود دارد باید به صورتی ایمن باشد تا الکتریسیته را به زمین انتقال دهد.

فروشگاه لباس کار آردم

لباس هایی که در ایمن پوش آردم تولید و عرضه می شوند به همراه ضمانت و کیفیت است. ایمن پوش آردم در زمینه تولید لباس کار دوبنده، فعال و قدرتمند است. جهت خرید انواع لباس کار صنعتی، مهندسی، پزشکی، جین و تیشرت کار می توانید با شماره های موجود در

بازدید : 78 پنجشنبه 30 بهمن 1399 زمان : 13:10

شستشوی لباس کار و لباس فرم اداری به دلیل استفاده ی هر روزه از جمله موارد بسیار مهم در بهداشت فردی است. امروزه موادهای شوینده ی بسیاری به این منظور وجود دارد. علاوه بر نوع شوینده، دمای آب بر چگونگی لباسشویی تاثیر گذار خواهد بود. در اینجا به چگونگی شست و شوی لباس کار و لباس فرم اداری خواهیم پرداخت. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع لباس کار، مانتو و شلوار اداری و دستکش ایمنی کار با شماره های موجود در وب سایت ایمن پوش آردم تماس حاصل نمایید.

شستشوی لباس کار و لباس فرم اداری چگونه باید باشد

شوینده های امروزی به گونه ای تولید می شوند که بتوانند در پایین ترین دمای آب بهترین تاثیرگذاری را داشته باشند. شستشوی سنتی به شکلی است که بالاترین تاثیر در دمای بالاتری خواهد بود. اما امروزه در روش شستشوی مدرن اینگونه نخواهد بود. مواد شوینده امروزه با آنزیم هایی فرموله شده که بتوانند در دمای 60 درجه عمل خواهند کرد.

استفاده از آب سرد برای اکثر لباسشویی ها بهتر عمل می کنند. شستشوی لباس کار در آب سرد می تواند به خوبی انجام شود.

از بین بردن لکه های لباس کار با آب سرد

اگر قصد دارید یک لکه را از بین ببرید، آب سرد می تواند گزینه مناسبی باشد. هنگامی که دمای آب بیشتر از هفتاد و پنج درجه باشد، مواد شوینده تاثیر کمتری خواهد داشت و گرما می تواند به لکه های ایجاد شده در لباس کار کمک کند اما آب در دمای بالا می تواند به پارچه آسیب بزند.

نحوه بهداشت مناسب لباسشویی

به منظور بهداشت ماشین های لباسشویی، روشهای گوناگونی وجود دارد. استفاده از سفیدکننده ها باعث از بین رفتن رنگ پارچه ها می شود اما لباس را ضدعفونی نمیکند. سفیدکننده ها ممکن است رنگ پارچه را بین برود به همین دلیل نمی توانید در تمامی موارد استفاده نمایید. شما همچنین می تواند با قرار دادن لباس کار، در آب در حال جوش می توانید آنها را ضدعفونی کنید.

فروشگاه لباس کار آردم

لباس های تولید شده و عرضه شده توسط شرکت ایمن پوش آردم به همراه ضمانت و کیفیت بالا می باشد. استفاده از لباس کار امری بدیهی ست و همه کارکنان باید در هنگام انجام کار از لباسکار استفاده کنند. در زمینه تولید لباس کار دوبنده، ایمن پوش آردم کیفیت و امنیت را چاشنی کار خود کرده است. جهت خرید انواع لباس کار مهندسی و لباس کار کارگری و … می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

بازدید : 54 پنجشنبه 30 بهمن 1399 زمان : 13:05

آشنایی با کفش ایمنی کار

کفش ایمنی کار، کفشی خاص و استاندارد است که فرد را در محیط کار از هر گونه آسیب و حوادث احتمالی محیط کار حفظ کند. کفش ایمنی دارای فاکتورها و استانداردهای ایمنی است.

کفش ایمنی کار

کفش ایمنی کار با ظاهری متفاوت در جزئیات بسیار ریز از کفش های معمولی می باشد. کفش ایمنی کار دارای وزن بیشتر از کفش معمولی و دارای جنس بهتر است. کفش ایمنی کار دارای مقاومت بسیار بالا و خوب است. در اجزای این مدل کفش، چندین لایه محکم قرار دارد که همین لایه ها باعث حفاظت از پا می شود.

جنس کفش ایمنی کار استاندارد

جنس کفش ایمنی اصولا از چرم طبیعی و مقاوم است و به خاطر جنس کفش، فاسد نمی شود و همچنین از عمر طولانی تری برخوردار است و دارای ایمنی و ماندگاری بالاتری است. هنگام ساخت زیر کفش ایمنی کار از متریالی است که دارای مولکولهای بزرگتری است و ساختار آن به وسیله پیوندهای شیمیایی به یکدیگر وصل می شوند استفاده می شود. در لایه ی زیرین کفش کار، پارچه ای وجود دارد که سطح داخلی کفش را می پوشاند تا پای فرد را به طور مستقیم با آستری در تماس باشد. این آستر در جذب عرق پا نقش داد.

انتخاب کفش کار استاندارد

کفش کار از جمله تجهیزات و پوشش ضروری ایمنی در محیط کار است و هر مدل کفش کار، برای استفاده در مکان و محیطی ویژه ساخته و تولید شده است.

در محیط های کاری مانند ساختمان سازی و کارگاهها و کارخانجات، ماشین کاری، تراشکاری، کابینت سازی و تعمیرگاهها و … جسم های سنگین، قطعات تیز و برنده و همچنین مواد داغ و مذاب و نیز جسم های دیگر احتمال دارد به پا آسیب های جدی وارد شود اگر از کفش های ایمنی کار با سرپنجه های فولادی استفاده نکنید. مثلا فردی که در محیط جوشکاری کار میکند باید حتما از لباس کار جوشکاری به همراه تجهیزات ایمنی استفاده کنند. استفاده از کفش هایی با رویه جیر و چرم با رنگ های خاکی برای محیط های کاری ساختمانی باعث می شود فرد حین کار، آلودگی های روی کفش را ببیند و از آلودگی دوری کند. در محیط های کاری مانند کارخانجات مواد غذایی از کفش هایی با رنگ های کرمی و سفید به علت رعایت بهداشت کار استفاده می شود.

خصوصیات کفش ایمنی کار

محیط های کاری که در آن رسانای برق در جریان است و افرادی چون تکنسین های برق ساختمان، پرسنل فنی ادارات برق شهری، کادر فنی تاسیسات برق کارخانه ها و واحدهای صنعتی باید حتما در این محیط ها کفش ایمنی کار به همراه لباس کار شرکت برق استفاده شود. از جمله مهمترین کفش های ایمنی مورد استفاده در صنعت برق، کفش های عایق است. کفش های عایق دارای زیر عایق دار است و از کامل شدن مدار جریان به وسیله پای شخص در هنگام برق گرفتگی پیشگیری کرده و در نهایت مانع برق گرفتگی می شود. کفش های کاری اشخاصی که در محیط های کاری هستند که با برق سروکار دارند و یا در محل کار آنها با جرقه روبرو می شوند باید از هر گونه قطعات فلزی مبرا باشد.

تولید لباس کار آردم ارائه دهنده انواع لباس کار به همراه تجهیزات ایمنی در تهران و شهرستان می باشد. جهت تماس با ایمن پوش آردم می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

بازدید : 70 پنجشنبه 30 بهمن 1399 زمان : 12:56

دستکش از تجهیزات ایمنی، مهم و ضروری محیط کار می باشد. دستکش کار از مهمترین تجهیزات ایمنی محسوب می شود. آمار نشان داده که 65 درصد از حوادث در حین کار اتفاق می افتد. اگر تجهیزات ایمنی در محیط کار استفاده نشود فرد دچار حوادث میشود. جهت کار و فعالیت های گوناگون دستکش های ایمنی متنوع و متفاوتی وجود دارد. با توجه به تنوع شغل های امروزی، انتخاب یک دستکش ایمنی مناسب نیاز است. دستکش ایمنی را می توان به دو گروه تقسیم کرد: آستین های حفاظتی و دستکش ایمنی.

جهت خرید انواع لباس کار در تهران و شهرستان ها با ایمن پوش آردم هماهنگ باشید.

کاربرد و ویژگی دستکش ایمنی کار برزنتی

کاربردهای دستکش ایمنی کار

دستکش کاربردهای متفاوتی دارد، از دستکش های آشپزخانه تا شغل های صنعتی از دستکش های ایمنی کار استفاده می شود.

انواع دستکش های ایمنی

دستکش های فلزی، دستکش های چرمی، دستکش های ضد برش، دستکش های ضربه گیر، دستکش های ضد اسید، دستکش های ضد الکتریسیته، دستکش های کار با مواد شیمیایی خطرناک، دستکش های جوشکاری.

مواد سازنده دستکش ایمنی

دستکش ایمنی کار متشکل از الیاف و متریال متفاوتی مانند مواد پلیمری، چرم، پارچه، کتان، پنبه، مواد پلیمری و ماه های پلاستیکی می باشد.

طراحی دستکش ایمنی

دستکش ایمنی کار در سایز ها و طرح های متنوعی تشکیل شده است. از نظر اندازه می توان دستکش ها را سایز کوتاه، متوسط و بلند تقسیم بندی کرد. دستکش های ایمنی به پنج انگشتی، دو انگشتی و تک انگشتی تقسیم می شود.

خصوصیات دستکش کار برزنتی

از آنجایی که دستکش ایمنی از مهمترین تجهیزات جهت حفاظت از دست ها در محیط کار محسوب می شود، به همین منظور در خرید آن باید دقت لازم را به خرج داد. در اینجا به چند ویژگی دستکش مناسب اشاره می کنیم.

 1. دستکش ایمنی نباید مانع کار کردن فرد باشد.
 2. دستکش باید عایقی در جهت جریان برق باشد.
 3. دستکش ایمنی نباید باعث ایجاد حساسیت شود.
 4. دستکش باید در برابر ضربات مقاوم باشد.
 5. دستکش باید در برابر مواد شیمیایی مداوم باشد.
 6. دستکش نباید باعث عرق کردن دست و پا شود.
 7. دستکش نباید باعث صدمه دیدن دست ها شود.
 8. دستکش ایمنی باید در برابر دما مقاوم باشد.

نکات مهم جهت خرید دستکش ایمنی

 • دستکش ایمنی باید کاملا اندازه دست شما باشد.
 • قبل از پوشید دستکش و استفاده از آن حتما از سالم بودن دستکش اطمینان حاصل کنید.
 • به دلیل حمل وسایل سنگین و یا کار در صنایعی مانند جوشکاری و برشکاری بهتر است از دستکش های چرمی و ضد برش استفاده شود.
 • جهت کار در محیط هایی که امکان برق گرفتگی وجود دارد بهتر از دستکش های لاستیکی استفاده شود.

لباس کار آردم

تولید پوشاک کار آردم با ضمانت و کیفیت، پوشاک تولید شده را عرضه و روانه بازار می کند. از دیرباز، استفاده از لباس کار امری ضروری است و تمام کارکنان باید از لباس کار در حین فعالیت و کار استفاده نمایند. ایمن پوش آردم تولیدات خود را با ضمانت به دست مشتریان می سپرد. ما در لباس کار آردم تولید انواع لباس کار پزشکی، لباس کار صنعتی، لباس کار مهندسی، لباس کار سردخانه و … را داریم. دارندگان صنایع و شرکت های مختلفی چون کارخانجات، شرکتها، کارگاه ها، بیمارستان ها، موسسات، رستوران ها، مراکز خدماتی و تمام زمینه ها های شغلی و خدماتی که در محیط کار خود باید حتما از لباس کار استفاده نمایند می توانند با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نموده و نسبت به ثبت سفارش خود اقدام نمایید.

بازدید : 97 شنبه 29 آذر 1399 زمان : 16:05

همانطور که می دانید نور خورشید به علاوه تمام سودهایی که دارد، ضررهایی دارد که برای افراد بسیار خطرناک می باشد. بنابراین می بایست به خوبی و با استفاده از لوازم درست و اصولی از خود در برابر خورشید حفظ کرد. اشعه های خورشید بین ساعت ۱۰ صبح الی ۳ بعد از ظهر به بیشترین و شدیدترین میزان خود می رسند. در سال های اخیر محققان و دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که باید حتی زمانی که آفتاب در آسمان نیست هم از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید چرا که اشعه های مضر خورشید حتی در شب نیز وجود دارد. باید در زمان بیرون رفتن از خانه کرم ضدآفتاب زده و چنانچه کارتان در محیط های باز هستند، حتماً کرم همراهتان باشد. برای جلوگیری از آسیب های جدی آفتاب به چشم باید از عینک های آفتابی استفاده کنید، توجه داشته باشید که اگر نیاز به استفده از عینک ایمنی را دارید، باید عینکی تهیه نمایید که هم خاصیت های لازم ایمنی را داشته باشد و هم از اشعه های خورشید جلوگیری نمایید. اگر که در طول روزهای تابستانی مجبور به فعالیت هستید، باید حتماً لباس های آستین بلند و همچنین شلوارهای بلند استفاده نمایید. حفاظت از سر که یکی از اعضای حیاتی به شمار می رود بسیار مهم است و از اهمیت خاصی برای پرسنل و البته مسئولین و سرپرستان برخوردار می باشد، بنابراین کلاه ایمنی از مهمترین تجهیزات ایمنی برای کار کردن به شمار می رود که البته می تواند به خوبی از سر در برابر خورشید محافظت نماید.


ما ایرانی ها به دلیل کم گرفتن نور خورشید ویتامین دی کمی داریم، ولیکن میزان دریافتی نور خورشید برای دریافت ویتامین دی میزانی است که نمی توان به درستی متوجه شد و زمان طلایی را که رد کنیم آسیب های بی شمار نور خورشید شروع می شود. از مشکلات جدی که نور خورشید به انسان وارد می کند، می توان به پیری زودرس، چین و چروک پوست، خشکی بیش از حد پوست، سرطان پوست، سرطان لب، صدمه های شدید چشم و سوختگی شدید پوست اشاره کرد. با راهکارهای ساده می توانید از این آسیب ها دوری کرده و سلامت خود را تضمین نمایید. شما می توانید از مدت زمانی که زیر نور خورشید هستید کم کرده و کارهایتان را برای ساعاتی تنظیم کنید که نور مستقیم و خطرناک آفتاب نیست. اگر شرایطی ندارید که زمان خود را جابه جا نمایید، باید حتماً از کرم ضدآفتاب استفاده نمایید. از چشم و سر خود در برابر نور و اشعه خورشید به خوبی حفاظت کنید. در این شرایط با کارهای پیش پا افتاده می توانید هم از آفتاب لذت برده و هم جان و سلامت خود را تضمین نمایید.


برای افرادی که کارهایی دارند که در محیط باز و تابستان هست،

بازدید : 99 سه شنبه 25 آذر 1399 زمان : 14:24

همانطور که می دانید حفظ ایمنی در کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. باید این موضوع را به خوبی رعایت کنید و از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید. بهتر است برای کار از کارهایی که ریسک بروز خطرات را زیاد می کند هرچند که زمان شما را کوتاه می کنند، استفاده نکنید و البته از شوخی کردن هنگام کار با همکاران خود بپرهیزید. می بایست با دقت بسیار زیاد به علائم ایمنی توجه نمایید. باید بدانید که می توان به راحتی از آسیب های احتمالی جلوگیری کرد. بهترین و امن ترین راه جلوگیری از سوانح رعایت نکات ایمنی به شمار می رود.


داشتن استرس هنگام کار می تواند باعث بروز خطرات بیشتری شود. از این موضوع اطمینان داشته باشید که با داشتن آرامش و البته رعایت نکات ایمنی خطری شما را تهدید نمی کند. این تصور که رعایت ایمنی در محل کار ممکن است شما را محتاط و ترسو نشان دهد بسیار اشتباه است، شما می توانید در کارتان با رعایت تمام نکات ایمنی نمونه بسیار عالی برای همکارانتان باشید و آنها را تشویق به رعایت دقیق و درست ایمنی کنید. باید در هر کاری که مشغول هستید از لباس کار و تجهیزاات ایمنی مناسب استفاده نمایید و تمام نکات حفاظتی را رعایت کنید تا کوچکترین آسیبی شما را تهدید نکند.


باید در نظر داشته باشید کخ آرامش و آمادگی کامل مشغول به کار شوید چرا که خواب کم و حال بد می تواند درصد بروز خطر و آسیب را چندین برابر کند زیرا تمرکز و از بین برده و حواس پرتی ایجاد خواهد کرد. بهتر است پیش از کار تمام طرح ها و برنامه های کارتان را به خوبی بررسی و مرور نمایید چرا که این کار باعث می شود ریسک ها به حداقل برسد.
چند روش موثر جهت جلوگیری از وقوع حادثه را باهم بررسی می کنیم:
مرتب بودن و تمیز نگاه داشتن محیط کار از اصلی ترین روش ها به شمار می رود.
بررسی درست و بسیار دقیق ابزار و دستگاه های کار پیش از شروع فعالیت.
با دقت به علائم هشدار دهنده توجه نمایید.
استفاده از تجهیزات ایمنی را پشت گوش نیاندازید.
چنانچه تازه کار هستید باید آموزش های کافی و لازم را درباره نوع فعالیت ببینید.
غذا به خوبی بخورید و خواب کافی داشته باشید.
توجه داشته باشید که تمامی این راهکارها برای حفظ سلامتی و جان شما می باشد و تمام سود رعایت این نکات ایمنی برای شخص شما هستند.

بازدید : 131 يکشنبه 9 آذر 1399 زمان : 22:06

همه ما می دانیم که زمستان و طوفان های زمستانی تا چه اندازه می تواند برای زندگی ما خطرناک باشد، بنابراین در زمستان ها می بایست کارهایی انجام دهیم که سلامت ما حفظ شود. چنانچه در محل زندگی شما هوا به شدت سرد می شود و برف و باران می بارد، بنابراین می توان گفت که خطرات بسیاری شما و زندگی شما را به خطر می اندازد. ممکن است که شما در ناحیه ای زندگی کنید که هوای آنجا معتدل باشد ولیکن قصد سفر به مکان های سرد داشته باشید، باید بدانید چه چیزهایی نیاز دارید و چطور می بایست از خودتان محافظت نمایید.


طوفان هایی که معمولاً با بادهای شدید و برف های سنگین همراه هستند، می توانند خطرات بیشتری برای افراد داشته باشند چرا که می تواند درختان را از جای خود در بیاورد و یا باعث سقوط و پرتاب اشیاء شود. در زمستان های مشهور به طوفان های یخی می تواند به شدت خطرناک باشد چرا که با انباشته شدن برف روی سیم های برق و تجهیزات برقی اختلال در برق رسانی ایجاد خواهد شد، همچنین ممکن است سیم و کابل های برق پاره شده و به زمین بیافتد که خطرات بسیار زیادی را برای افراد آن محدوده را در پی خواهد داشت.


حتماً دیده اید در یخبندان های زمستانی رانندگانی را که کنترل خودرویشان از دستشان خارج می شود و آسیب های جدی ممکن است به خود و خودرویشان و البته به محیط و افراد اطراف خود وارد نمایند. پیاده رو ها نیز می توانند صدمه هایی ببینند. این خطرات برای افراد عادی است که در خیابان ها مجبور به تردد هستند، افرادی که کارشان در محیط های باز می باشد و یا در محیط های سرد کار می کنند خطرات متفاوتی آنها را تهدید می کند. باید با استفاده از تجهیزات ایمنی و صد البته لباس کار مناسب برای محیط های سرد از هرگونه خطری جلوگیری کرد. کارفرماها و مسئولین برای افرادی که در فضای سرد مشغول به کار هستند باید تمامی تجهیزات ایمنی لازم را تهیه نمایند.


بهتر است به جای استفاده از لباس های کار معمولی از لباس کار سردخانه استفاده کنید تا به بدن شما آسیبی وارد نشود چرا که این نوع لباس ها به نحوی طراحی شده اند که تا حد زیادی حرارت بدن را در سرمای شدید حفظ می نماید و از یخ زدگی بدن جلوگیری می کند. تجهیزات لازم دیگر که باید در سرما حتماً از آنها استفاد نمایید عبارتند از: کلاه ایمنی، دستکش و کفش های مخصوص که تمامی آنها باید ویژه زمستان و هوای سرد باشند. توجه داشته باشید که لباس پوشیدن زیاد برای کار مناسب نیست چرا که پوشیدن زیاد لباس مانع از کار کردن درست می شود و به عبارتی جلوی دست و پای شما گرفته می شود و تعادل شما بهم خواهد ریخت. بهتر است به جای استفاده از چندین لایه لباس زمستانی و ضخیم از لباس ها و تجهیزات مناسب برای زمستان استفاده نمایید.

بازدید : 89 يکشنبه 9 آذر 1399 زمان : 22:00

همانطور که می دانید رعایت کردن درست بهداشت فردی از بیماری ها جلوگیری مب کند و باعث می شود که افراد در سلامت کامل بمانند. این کار در میط کار شکل دیگری پیدا می کند و بسیار جدی تر باید رعایت شود چرا که در محل کار خطرات بیشتری افراد را تهدید می کند، بنابراین باید به خوبی بهداشت را رعایت کرد تا از این جهت سلامت تضمین شود. سعی داشته باشید که روزی چند بار دستانتان را بشویید به خصوص اگر که در محل کارتان با مواد شیمیایی سر و کار دارید. در صورت بروز مواردی همانند حساسیت های پوستی سریعاً مورد را به سرپرست خود اعلام کرده و به دکتر مراجعه کنند تا مشکل پیش آمده واگیردار نباشد و دیگر همکاران را تهدید نکند.


پاکیزگی و رعایت بهداشت باعث می شود که میکروب و باکتری ها رشد نکنند و باعث بروز بیماری ها نشوند که البته با این راه سلامت همکاران را نیز می توان حفظ کرد. جدا از همه این موارد با رعایت بهداشت فردی می تواند محیط کار سالم و بسیار خوبی را برای خود و همکاران ایجاد کرد.
نکته ای که نباید از ذهن برد و باید به خوبی هر لحظه به فکر آن بود، اینکه در طول روز باید چندین بار دستان خود را بشویید. شستن مرتب دستان نه تنها از بیماری ها جلوگیری می کند و یکی از مهمترین نکات رعایت بهداشت فردی است، باعث پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا نیز می شود.
باید به خوبی دقت داشته باشید که چنانچه کار شما با مواد شیمیایی و سمی است باید به خوبی و روزی چندین مرتبه دستان خود را بشویید. تماس با مواد سمی، شیمیایی، مواد آفت کش که برای گیاهان و محصولات کشاورزی استفاده می شود ممکن است باعث خارش دست و حساسیت های پوستی شود. بنابراین در هنگام کار با این مواد باید دستکش ایمنی به دست داشته باشید و مرتب دستان خود را بشویید.

پیشنهاد می شود هرروز پس از کار دوش بگیرید و جاهایی همانند لای انگشتان خود را به خوبی بشویید تا مواد در آنجا باقی نماند. چنانچه در محیطی کار می کنید که رطوبت دارد، باید چندین لباس و تجهیزات ایمنی داشته باشید تا اجازه دهید لباس های قبلی شما به خوبی خشک شوند تا بعد از آن مجدداً استفاده نمایید، چرا که ماندن رطوبت در لباس کار می تواند به راحتی قرچ های پوستی ایجاد کند. جهت شستن لباس های کار خود در منزل، لباس هایتان را با دیگر لباس ها نشورید و به صورت جداگانه آنها را بشویید. بهتر است قبل از بزرگ شدن مشکلتان می بایست به سرپرست و مسئول مربوطه اطلاع دهید و در اسرع وقت به پزشک مراجعه نمایید.

بازدید : 93 يکشنبه 9 آذر 1399 زمان : 14:26

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) توصیه های جدی بیان کرده مبتنی بر استفاده از ماسک جهت جلوگیری از انتقال کووید-۱۹ (کرونا). این در حالی است که بسیاری از افراد امروزه دارای شیلدهای پلاستیکی هستند. حالا آیا در این شرایط بیماری شیلد پلاستیکی می تواند جایگزین مناسبی برای ماسک های پارچه ای به شمار بیاید؟
شیلدهای پلاستیکی بر این اساس طراحی و تولید شده اند که افرادی که به دلایلی همانند گرما و تنگی نفس ماسک نمی زنند بتوانند حفاظتی در برابر بیماری و ویروس داشته باشند. بسیاری از پژوهشگران و همکاران برای مراقبت های بهداشتی به این نتیجه رسیده اند که شیلدهای بهداشتی می تواند تا حدی خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش دهند. همانطور که در این مدت گفته شده است، ویروس کرونا همراه با قطرات و بزاق دهان فرد آلوده به صورت ما بپاشد و مبتلا شدن ما را در پی داشته باشد، از آنجایی که عینک ایمنی برای کارهای روزمره قابل استفاده نیست، شیلدهای پلاستیکی می تواند از ورود قطرات به چشم، بینی و دهان به خوبی جلوگیری کند. به یاد داشته باشید که ویروس کرونا از راه دهان و بینی و چشم نیز قابل انتقال است.


دکتر جوی هنینگین، استادیار بالینی داشکده پزشکی بیرمنگهام بیان کرده است که هنوز هیچ اطلاعاتی مبتنی بر اینکه شیلد به تنهایی قادر به جلوگیری از ویروس کرونا است در دست نداریم ولیکن می توان به قطعیت گفت که استفاده از ماسک همراه با شیلد محافظت از افراد را بیشتر می کند.
شیلدها به ویژه برای پرسنل و کادر درمان حین انجام فعالیت و رسیدگی به حال بیماران مبتلا به کرونا که ممکن است در صورت پرسنل سرفه و یا عطسه کنند بیشترین کاربرد را دارد. علاوه بر لباس کار و تجهیزات ایمنی لازم برای این افراد، شیلدهای پلاستیکی نیز توصیه می شود تا به خوبی از افراد کادر درمان محتفظت شود.

بازدید : 128 چهارشنبه 28 آبان 1399 زمان : 15:44

عزیزانی که برای جمع آوری زباله استخدام می شوند باید آموزش هایی ببینند که در هنگام کار خطری آنها را تهدید نکند. توجه داشته باشید که تصور اینکه جمع آوری زباله خطری برای کسی ندارد کاملاً اشتباه است و ممکن است حتی جان افراد را بگیرد! کارفرمایان موظفند که برای بالا بردن آگاهی و تهیه تجهیزات ایمنی کارمندان به خوبی از افراد محافظت کنند.


این کار به قدری مهم و حساس است که موسسه ملی ایمنی و سلامت شغلی (NIOSH) جهت تامین ایمنی کارگران جمع آوری زباله به کارفرمایان دستوراتی داده است که حتماً باید رعایت شوند:

 • اجرای یک برنامه ایمنی و سلامت به جهت آشنایی کارگران و توانایی کنترل خطرات احتمالی
 • اجرا و تعیین یک فرهنگ ایمنی قوی و مثبت توسط مدیران بالا رتبه شرکت. این کار باعث می شود که کارگران تصور کنند که مدیران به ایمنی آنها توجه کافی و لازم را دارند.
 • ایجاد کمیته ایمنی و سلامت تشکیل شده از نمایندگان و کارگران
 • اطمینان از انطباق استانداردهای ملی آمریکا (ANSI) که تعیین شده اند
 • در صورت امکان تامین وسایل نقلیه تمام اتوماتیک برای حفظ سلامت بیشتر کارگران
 • تامین و تهیه تجهیزات بالابر برای کاهش فشار کار
 • ارزیابی ایمنی کار و مدیریت خطرات مربوط به کار
 • آموزش های لازم کارگران با در نظر گرفتن نوع فعالیت هایی که قرار است انجام دهند
 • تکرار دوره های آموزشی برای یادآوری به کارگران
  کارگرانی که قرار است راننده ماشین های جمع آوری باید نکاتی را رعایت کنند که برای حفظ ایمنی و سلامت کارگران ضروری است. از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
  رانندگی با سرعت کم و ایمن، چک کردن تمام بوق ها و چراغ های هشدار دهنده و اطمینان از سالم بودن آنها برای مواقع ضروری، راننده موظف است قبل از حرکت از سوار شدن کارگران اطمینان حاصل نماید، راننده باید به نحوی کنار سطل زباله بایستد که حرکت و عبور و مرور وسایل نقلیه های دیگر را مختل نکند.
  تمامی کارگران باید از تجهیزات و لباس کار استفاده کنند. به یاد داشته باشید که یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی برای این عزیزان دستکش ایمنی است زیرا سر و کار داشتن با زباله ها به تنهایی سخت و دشوار است، حال تصور کنید در بین زباله ها شیشه های شکسته نیز باشد، در این صورت دست کارگران به شدت آسیب خواهد دید، بنابراین تجهیزات ایمنی در این کار بسیار مهم و حیاتی است.

تعداد صفحات : 3

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 31
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 37
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 96
 • بازدید ماه : 217
 • بازدید سال : 217
 • بازدید کلی : 5452
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی