لباس کار و تجهیزات ایمنی مهدی آردم
loading...

لباس کار و تجهیزات ایمنی مهدی آردم

بازدید : 14 سه شنبه 9 آذر 1400 زمان : 16:28

همانطور که می دانید استفاده از لباس کار جهت حفظ ایمنی بدن امری ضروری است. چرا که کارکنانی که به طور مداوم و برای ساعتهای طولانی در محیط های صنعتی مشغول به کار هستند بنا به محیطی که در آن مشغول به کار هستند با آلودگی های محیطی در محیط کار خود با آنها روبرو هستند. از این رو استفاده از لباس کار مناسب موجب ایمنی افراد در مقابل خطرات ناشی از استفاده از مواد در محیط کار می شود بنابراین لازم و ضروری است. اما آیا فقط استفاده از لباس کار است که مهم است؟ قطعا جواب خیر است. لباس کار باید دارای استانداردهای لازم باشد. اگر تولیدکننده در کنار طراحی و تولید لباس کار به استانداردهای لباس کار و همچنین الیاف مورد استفاده در طراحی و دوخت لباس کار توجه داشته باشد میتوان گفت که آن لباس کار دارای شرایط لازم ست.

ایمن پوش آردم با تجربه چندین و چندساله ی خود در زمینه طراحی و تولید لباس کار توانسته با دیگر همکاران خود در این زمینه رقابت داشته باشد. جهت سفارش و خرید انواع لباس کار و تجهیزات ایمنی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

الیاف مورد استفاده در دوخت لباس کار

نکته ی مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در زمینه تولید لباس کار باید از فناوری های نساجی استاندارد و به روز استفاده شود. در زمینه تهیه و تولید یک لباس کار مناسب و استاندارد از ترکیب زیادی از مواد ویژه و خاص استفاده می شود که همین مواد ویژه و خاص باعث بالارفتن ایمنی و محافظت لباس کار می شود. در اینجا به چند نوع جنس لباس کار مناسب اشاره می کنیم :

1.پارچه هایی که می تواند برای دوخت لباس کار مورد استفاده قرار گیرد شامل پارچه های بافته شده و بافتنی، پارچه های بدون سیم، پارچه های بافته و یا غیر بافته، مواد نساج کامپوزیت، پارچه های چند لایه و روکش دارد و مواد کامپوزیت تقویت شده و یا نساجی می باشد.

2.نخ هایی که در دوخت لباس کار مورد استفاده قرار میگیرد به طور کلی دارای خصوصیات و عملکرد ویژه ای است به شکلی که خصوصیات هر فیبر را تعیین می کند. لباس های تهیه شده از الیاف که ساخته دست انسان است به چند دسته تقسیم می شوند. الیاف مصنوعی با عملکرد بالای مکانیکی، الیاف ارگانیک مقاوم به احتراق و آتش سوزی، الیاف معدنی با کارایی بالا مانند فیبر کربن، فیبر شیشه، آزبست و الیاف رمان

3.اتمام نساجی که می تواند به صورت مکانیکی یا شیمیایی تقسیم شود. نمونه هایی از اتمام مکانیکی مانند تقویم، افزایش، برداشت، تنظیم گرما و جمع آوری فشاری است و اتمام شیمیایی در جهت هزینه های آن به عنوان فناوری اصلی برای لباس های محافظ است.

4. تولید، خیاطی و یا مونتاژ لباس است که در آخرین مرحله قرار دارد.

استفاده از لباس کار چه مزایایی دارد

یک لباس کار مناسب دارای ویژگی هایی می باشد که در اینجا تیتر وار به آنها می پردازیم

1.استفاده از لباس کار به عنوان محافظ بیولوژیکی

2.استفاده از لباس کار به عنوان محافظ در برابر آتش

3.استفاده از لباس کار به عنوان محافظ در برابر سرما و گرما

4.استفاده از لباس کار به عنوان محافظ در برابر مواد شیمیایی

5.استفاده از لباس کار به عنوان محافظ در برابر ضربه های مکانیکی

6.استفاده از لباس کار به عنوان محافظ در برابر اشعه های خطرناک

لباس کار آردم

فروشگاه ایمن پوش آردم با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه تولید و فروش لباس کار آماده ارائه خدمت به کارفرمایان، مدیران کسب و کار، مدیران کارخانجات، بیمارستان ها، لباس کار معدن، لباس کار شرکت نفت، لباس کار صنعتی، لباس کار حراست، لباس کار کارگری، لباس کار مهندسی و … می باشد. جهت دریافت مشاوره و سفارش محصول و همچنین اطلاع از نحوه خرید انواع لباس کار و تجهیزات ایمنی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس و نسبت به خرید خود اقدام نمایید

بازدید : 31 سه شنبه 9 آذر 1400 زمان : 16:22

یکی از دلایل استفاده از لباس کار برای بانوان و آقایان در محیط کار این است که موجب یکدست شدن آنها می شود و همین باعث افزایش حس همکاری بیشتر در محیط کار می شود. افزایش حس همکاری باعث می شود فعالیت های گروهی بهتر انجام شود. همچنین حس تیمی بالاتر رفته و باعث افزایش فعالیت افراد در محیط کار می شود. در ایمن پوش آردم طراحی و تولید انواع لباس کار بانوان انجام می شود.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت ایمن پوش آردم و برقراری تماس با شماره های موجود در وب سایت از مشاوران جهت نتیجه بهتر مشاوره گرفته و محصول مورد نظر خود را سفارش بدهید. کارشناسان در اولین فرصت نسبت به سفارش اقدام و با سرعت بالایی که ایمن پوش آردم در تحویل دادن سفارشات دارند توانسته جایگاه بالاتری نسبت به رقبا ایجاد کنند.

هر آنچه که باید درباره لباس کار بانوان بدانید

طرح لباس کار بانوان بسیار قابل تغییر است و این تغییر از محیطی ست که فرد در آن به فعالیت می پردازد. از این رو باید به مسائل مختلفی چون نوع دوخت و جنس پارچه و همچنین یکسری از اصول و قوانینی ست که باید در طراحی و دوخت لباس کار به آنها توجه ویژه ای داشت.
اگر شما کارفرمایی هستید که نسبت به نوع پوشش کارکنان خود توجهی نشان نمیدهید باید بدانید که نبود نظم در نوع پوشش و نداشتن آراستگی و جذابیت در محیط کار تاثیر ناخوشایندی در روحیه پرسنل در محیط کار دارد.

لباس کار بانوان دارای محدودیت های مختلفی در محیط کار است، از طرفی بهتر است لباس کار بانوان با سلیقه خود بانوان در محیط کار خریداری گردد. از جمله ویژگی های لباس کار بانوان در محیط کار می توان به لباس کار بانوان در محیط های آژانس های گردشگری و یا آشپزخانه ها و دیگر شرکت های مختلفی ست که بانوان باید در آنجا حتما از لباس کار اداری استفاده نمایند.

لباس کار بانوان در محیط های مختلف بسیار متفاوت است. لباس کار بانوان در بانک با لباس کار بانوان در بیمارستان و همچنین لباس کار بانوان در محیط آژانس های گردشگری متفاوت است. لباس کار بانوان در محیط های کارگاهی باید دارای ایمنی لازم بوده و با لباس کار دیگر شغل ها متفاوت خواهد بود.
ایمن پوش آردم طراح و تولید کننده انواع مانتو کار اداری و لباس کار بادگیر، لباس کار دوبنده، لباس کار حراست، لباس کار آتش نشانی، لباس کار مهندسی، لباس کار کارگری، کاپشن شلوار، کفش ایمنی، تیشرت کار، جلیقه کار برای تهران و شهرستان ها و همچنین خارج از کشور می باشد.

خصوصیات لباس کار بانوان

لباس کار زنانه با توجه به شرایط و محیط کاری دارای خصوصیات مختلفی ست که در اینجا به آنها می پردازیم.
1.رسمی است
لب

بازدید : 43 دوشنبه 31 خرداد 1400 زمان : 9:22

شغل آتش نشانی بسیار پرخطر و سخت است. گاهی اوقات این امکان وجود دارد که آتش نشان مجبور به قرارگیری در معرض دمای بیش از 1000 درجه است. به جز قرار گرفتن در معرض دمای بسیار بالا امکان قرارگرفتن در معرض خطرات دیگری چون گازهای سمی، اشیا نوک تیز، زمین ناهموار، سطوح لغزنده، مایعات بیولوژیکی، مواد شوینده ریخته شده و برق می باشد. از این رو لباس آتش نشانی بسیار حساس است و باید بالاترین حفاظ ممکن را برای آتش نشانان داشته باشد.

جنس تونیک یک آتش نشان از پارچه مصنوعی مقاوم در برابر آتش ساخته میشود. این جنس پارچه بعد از قرارگرفتن در معرض آتش و یا در مقابل بریدگی و یا پارگی می تواند مقاومت ساختاری خود را حفظ کند. در طراحی و دوخت تونیک آتش نشانی انعطاف پذیری در اولویت قرار دارد و یقه لباس باید یک زیپ بلند را شامل شود به این دلیل که گردن به صورت کامل پوشیده شود.

انواع لباس آتش نشانی

آتش نشانان در شرایط آب و هوایی بد و رساندن خدمات اضطراری باید یک ژاکت چند منظوره برای استفاده در مناطق مختلف عملیاتی با درجه حفاظت بالا در برابر عناصر و راحتی در شرایط شدید آب و هوایی داشته باشند.

لباس آتش نشانی در مناطق برفی

آن دسته از آتش نشانانی که در مناطق برفی مشغول به کار هستند، نیاز به لباس هایی متناسب با محیط خود هستند. برای انجام فعالیت در این شرایط بسیار سرد، آتش نشانان باید تجهیزات دیگری چون جوراب های سنگین و کتهای بلندتر و گرم تر، پیراهن کش دار با وزن بیشتر و در برخی شرایط، کلاهک خزدار، دستکش برفی و کت بارانی و شلوار و زیرشلواری کامل آستر دار را به همراه داشته باشند.

لباس آتش نشانی در جاده ها

برخی مواقع وجود دارند که آتش نشانان موظف هستند در مناطقی چون جاده ها و یا در مجاورت جاده ها مشغول به کار شوند. برای این منظور باید آتش نشان از جلیقه زرد آهکی با نوار بازتابنده نقره ای استفاده کند. جلیقه آتش نشانی در این شریط این امکان را می دهد که پرسنل در یک وضعیت غیر آتش نشانی می توانند توسط رانندگان عبوری دیده شوند. لازم به ذکر است که از این جلیقه در عملیات اطفا حریق استفاده نمی شود.

شلوارهای بلند که محافظت از آتش نشانان را برعهده دارد جهت ایمنی بر روی شلواری دیگر پوشیده می شود. نکته ی مهمی که وجود دارد که باید به آن توجه ویژه ای داشت این است که نوع لباس محافظ و محافظتی بر اساس میزان خطری که وجود دارند انتخاب می شوند.

1.لباس محافظ جهت انجام عملیات آتش نشانی

2.لباس های مناسب اطفا حریق

3.لباس های آتش نشانی

4.لباس های مخصوص ایستگاه

تولید و پخش لباس کار آردم

ایمن پوش آردم در زمینه تولید لباس کار، در کنار این فعالیت گسترده خود اقدام به تامین تجهیزات ایمنی مانند کفش ایمنی، عینک ایمنی، کپسول آتش نشانی و … کرده است. اگر قصد خرید تجهیزات ایمنی و یا قصد خرید انواع لباس کار کارگری، مهندسی، لباس فرم اداری، لباس پزشکی، جین و … را دارید می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

بازدید : 24 دوشنبه 24 خرداد 1400 زمان : 17:18

کفش ایمنی معدن


یکی از تجهیزات لباس کار معدن، کفش ایمنی ست. در معدن بخاطر حضور خطرات بیشماری که وجود دارد استفاده از تجهیزات ایمنی امری ضروری است.
تجهیزات لباس کار معدن شامل کلاه ایمنی، دستکش ایمنی، چکمه، بالشتک محافظ و … باشد. تمام کارگران معدن قبل از ورود به معدن باید تمام تجهیزات مورد نیاز خود را به همراه داشته باشند. البته این قانون فقط شامل کارگران نیست و کارفرمایان نیز باید از این قانون پیروی کنند. این قانون صرفا برای امنیت شما ثبت شده است.

مشخصات لباس کار معدن


لباس کار کارگران معدن باید از لباسی استفاده کنند که در شی هم به راحتی قابل تشخیص باشند. استفاده از رنگ های نارنجی و سبز می تواند انعکاس زیادی را ا خود نشان دهد.
جنس لباس کار معدن باید مقاوم باشد.مقاوم در برابر سایش به این دلیل که کار در معدن یکی از سخت ترین شغل های دنیاست. از این رو می توان از جنس چرم ضخیم در برابر سایش و پوسیدگی استفاده کرد اما نباید از پارچه هایی مانند کولار و نایلون بالستیک که مقاومت کمتری دارند استفاده کرد. اما مشکلی که وجود دارد چرم را نمیتوان در هوای گرم استفاده کرد. به همین دلیل باید از لباس هایی استفاده شود که کمترین سایش را داشته باشد و علاوه بر آن بدن در آن بتواند به بهترین نحو قرار گیرد و دمای بدن در آن کنترل شود.
همچنین لباس کار معدن باید محافظ باشد در برابر عناصر هوا. هوای شدید گاهی اوقات می تواند شرایط کار را غیر قابل تحمل کند. از ویژگی های لباس مناسب این است که لباس باید ما را در برابر باد، باران و سرما محافظت کند.

تجهیزات ایمنی کارگران معدن


کفش ایمنی معدن
کلاه ایمنی: یک کلاه تمام صورت باید بیشترین محافظت را از صورت و سر داشته باشد. بیش از نیمی از آسیب های کارگران بر اثر افتادن و ضربه سنگ است.
دستکش ایمنی: دستکش ایمنی برای کارگران معدن باید بطور اختصاصی برای معدنکاران طراحی شده باشد. معمولا از جنس چرم، بند ناف یا کلار یا برخی از این ترکیبها استفاده می شود. استفاده از دستکشهایی که از مچ دست محافظت می کنند نیز ضروری است.

ژاکت: به طور کلی یک ژاکت باید از چرم، نایلون بالستیک، کورودورا، کورلار و همچنین سایر مصنوعات ساخته میشود . بیشتر کاپشن های کارگران معدن شامل بالشتک هایی مخصوص آرنج، ستون فقرات و شانه ها هستند.

شلوار: شلوار نیزز باید از همان مواد کاپشن باشد. جهت استفاده از کاپشن بسیار مهم است که از زانوها و باسن محافظت نماید. جنس شلوار بهتر است از جنس جین باشد.

ویژگی های کفش ایمنی معدن

کفش ایمنی معدن باید شامل مشخصاتی چون موارد زیر باشد.
مقاوم در برابر اشیای تیز
مقاوم در برابر جریان الکتریسیته

تولید لباس کار آردم

فروشگاه ایمن پوش آردم با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و فروش لباس کار آماده ارائه خدمت به کارفرمایان، مدیران کسب و کار، مدیران کارخانجات، بیمارستان ها، لباس کار معدن، لباس کار شرکت نفت، لباس کار صنعتی، لباس کار حراست و … می باشد. جهت دریافت مشاوره و سفارش محصول و همچنین اطلاع از قیمت لباس کار معدن می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس و نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

بازدید : 34 چهارشنبه 19 خرداد 1400 زمان : 18:28

کاپشن خلبانی کاپشنی معروف و محبوب میان آقایان است و با سرد شدن هوا محبوبیت بیشتری پیدا میکند. کاپشن خلبانی از جمله مهمترین لباس های ضروری در سرمای زمستان است و همه ی آقایان تمایل به پوشیدن این نوع کاپشن دارند. در این مقاله به معرفی خصوصیات کاپشن های خلبانی می پردازیم. جهت خرید انواع لباس کار می توانید با ایمن پوش آردم تماس حاصل نمایید.

تاریخچه کاپشن خلبانی و ویژگی های آن

کاپشن خلبانی از جمله لباس های کلاسیک است و هیچ گاه از مد نمی افتد. لایه رویی این لباس از جنس چرم است و آستر آن از جنس پشم است. کاپشن های خلبانی برای اولین بار در دهه 1920 و 1930 تولید شد. در آن زمان هواپیماهای جنگنده، بدون سقف بودند. کاپشن های خلبانی در آن زمان دارای حجم بودند و با گذشت زمان، حجم این لباس ها کاهش پیدا می کرد، ویژگی های دیگر مانند یقه، فرم کلی، جنس و سایر ویژگی های آنها تغییر نکرده است.

خصوصیات کاپشن خلبانی

وزن این کاپشن ها، سنگین است و از جنس چرم اصل و ضخیم تولید می شود. با آستر، سر آستین، یقه و لبه پایینی از جنس پشم توانسته محبوبیت خود را مابین طرفداران خود کسب نماید. این کاپشن ها در هوای سرد و زمستانی کاربرد بیشتری دارد.

استفاده از کاپشن خلبانی حتی اگر با استایل شما هماهنگ نباشد

بسیاری از افراد بسیار مشتاق به استفاده از این کاپشن نرم و راحت هستند اما این امکان وجود دارد که این نوع کاپشن مناسب هر نوع استایلی نباشد چرا که استایل کاپشن خلبانی، شخصیت و تیپی هماهنگ را خواستار است. پس بهتر است که از المان ها و انتخاب های متعدد و متنوعی استفاده کنید. اولین نکته این که کاپشن خلبانی باید متناسب با لباسی باشد که زیر آن قرار گرفته است.

نکته مهم اینکه زیر کاپشن خلبانی هرگز از مواردی چون استفاده از جواهرات، تیشرت های گشاد، شال گردنهای ضخیم و همچنین ژاکت و پلیورهای بافتنی ضخیم استفاده نکنید.

اگر تمایل دارید که بسیار شیک دیده شوید باید از شلوار تیره استفاده کنید. همچنین استفاده از بوت تیره می تواند به جذابیت شما کمک کند. کاپشن خلبانی برای افرادی که توده بدنی پایین تری دارند مناسب تر است و افراد با توده بدنی بالا بهتر است که از این استایل لباس استفاده نکنند.

تولید لباس کار آردم

فروشگاه ایمن پوش آردم با بیش از 20 سال سابقه درخشان در زمینه تولید و فروش لباس کار آماده ارائه خدمت به کارفرمایان، مدیران کسب و کار، مدیران کارخانجات، بیمارستان ها، لباس کار پزشکی، لباس کار شرکت نفت، لباس کار صنعتی، لباس کار حراست و … می باشد. جهت دریافت مشاوره و سفارش محصول می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس و نسبت به خرید خود اقدام نمایید.

بازدید : 38 چهارشنبه 19 خرداد 1400 زمان : 18:17

کلاه ایمنی یکی از تجهیزات وجود در بخش امنیت است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. رنگ کلاه ایمنی برخلاف باور افراد معمول اهمیت ندارد به این دلیل که نسبت به این موضوع علم ندارند. اما نکته مهم این است که رنگ کلاه ایمنی با افراد صحبت می کند و هر رنگ معنی مربوط به خود را دارد.

رنگ کلاه ایمنی حیطه کاری افراد را در کارهای ساختمانی مشخص می کند. در این مقاله قصد داریم به توضیح این موضوع بپردازیم.

رنگ کلاه ایمنی استاندارد در کارهای ساختمانی

استاندارد رنگ کلاه ایمنی، از قانونی جهانی پیروی می کند و نشان دهنده سطح کاری افراد می باشد. پس رنگ کلاه ایمنی بی دلیل انتخاب نمی شود یعنی اینطور نیست که هرکسی فقط به منظور امنیت خود کلاهی بر سر خود بگذارند.

دلایل استفاده از کلاه ایمنی در پروژه های ساختمانی

در اینجا قصد داریم به دلایل استفاده از کلاه ایمنی در رنگ های متفاوت را بیان کنیم

تاثیر رنگ کلاه ایمنی در شناسایی مسئولین پروژه های ساختمانی

فرض کنید در بخشی از یک پروژه ساختمانی هستید و به اشکالی جدی در قسمت برق ساختمان مواجه می شوید. برای اینکه راحت تر بتوانید مسئول بخش مربوطه را پیدا کنید و زودتر مشکل را رفع کنید رنگ کلاه ایمنی افراد می تواند به شما کمک کند تا فرد مورد نظر را به راحتی پیدا کنید.

جلوگیری از اتفاقات ناگوار

رنگ کلاه ایمنی در پروژه های ساختمانی معمولا به رنگ روشن است تا از دور، راحت تر دیده شوند. مثلا برای راه اندازی یکی از ماشین آلات ساختمانی، نیازی به تخلیه ی آن بخش از افراد ساختمانی داشته باشید، اگر افراد کلاه ایمنی به سر داشته باشند راحت تر دیده می شوند و می توانید محیط را از حضور این افراد خالی کنید و از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کنید.

ایمنی

امنیت مهمترین دلیل جهت استفاده از افراد داخل کارگاه است. کلاه ایمنی به شکلی طراحی شده است که در مقابل ابزار آلات و اجسام سنگین از سر محافظت می کند.

کلاه ایمنی استاندارد باید بتواند در مواجه با ضربه، آتش و حرارت، جذب آب و الکتریسیته، نفوذ گرد و غبار و بروز اتفاقات ناگواری که در محیط کار به وجود می آید از سر افراد محافظت نماید. طبق قوانین استاندارد بین المللی، تمام کلاه های ایمنی استاندارد، باید این ویژگیها را داشته باشد و از افراد محافظت نماید.

رنگ کلاه ایمنی و تفاوت آنها با یکدیگر

رنگ کلاه ایمنی را چه کسی تعیین می کند؟ این سوال شاید برای بسیاری بوجود بیاید اما رنگ کلاه ایمنی باید بر اساس قانون بین المللی تعیین رنگ رنگ کلاه ایمنی انتخاب شود.

کلاه ایمنی سفید برای مدیران، مهندسین، سرپرستان و سرکارگران استفاده می شود.

کلاه ایمنی آبی برای برق کاران، نجاران و تمام متصدیان و پیمانکاران استفاده می شود.

کلاه ایمنی سبز برای مسئولین کارگاه ها استفاده می شود.

کلاه ایمنی قرمز برای آتش نشانان استفاده می شود.

کلاه ایمنی زرد برای کارگران ساختمان در تمام پروژه های عمرانی استفاده می شود.

کلاه ایمنی قهوه ای برای جوشکاران و افرادی که در معرض حرارت شدید هستند استفاده می شود.

کلاه ایمنی طوسی برای بازدید کنندگان پروژه های ساختمانی هستند استفاده می شود.

تولید و پخش لباس کار آردم

ایمن پوش آردم در زمینه تولید لباس کار، در کنار این فعالیت گسترده خود اقدام به تامین تجهیزات ایمنی مانند کفش ایمنی، عینک ایمنی، کپسول های آتش نشانی و … کرده است. اگر قصد خرید تجهیزات ایمنی و یا قصد خرید انواع لباس کار کارگری، مهندسی، لباس فرم اداری، پزشکی، جین و … را دارید می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

بازدید : 37 چهارشنبه 19 خرداد 1400 زمان : 18:11

رشته ی مهندسی ایمنی و بهداشت، رشته ای است وسیع و در کل به مجموعه تدابیر امنیتی و اصولی و مقرراتی گفته می شود که ب استفاده از این قوانین میتوان در مکان های صنعتی به طرزی موثرتر از نیروی انسانی در کنار سرمایه استفاده کرد تا بتوان به وسیله این دو در مقابل خطرات احتمالی و پیش رو مقابله کرد. در این صورت می توان محیط کار سالم با امنیت بالا به منظور افزایش عملکرد بالای پرسنل ایجاد کرد.

برای ورود به رشته مهندسی ایمنی و بهداشت چه توانایی هایی لازم است؟

مهندسان ایمنی و بهداشت باید به مسائل موجود در محیط کار اشراف کامل داشته باشند و به سرعت مشکلات پیش رو را بررسی و در اسرع وقت به حل و فصل آنها بپردازند. به جز شناسایی مسائل می توان به کارگیری اطلاعات محیطی به همراه استدلال شخصی خود، مقررات و استانداردهای لازم را در محیط کاری ایجاد کنند و مدام باید اطلاعات خود را به روز رسانی کنند تا بتوانند اطلاعات مورد نیاز را تحلیل و ارزیابی کنند و در تصمیم گیری راحت تر باشند.

بازار کار کارکنان و حقوق مهندسی ایمنی و بهداشت

امنیت محیط کار یکی از حقوق کارکنان در محیط کار است و این مستقیم مربوط به رشته مهندسی ایمنی و بهداشت است، مهندسین ایمنی موظفند با تجهیزات صنعتی و ابزارآلات الکتریکی به همراه تعیین استانداردهای لازم جهت نیروی کارگران و کارکنان در محیط کار، محیطی ایمن را به وجود آورند.

کشورهای در حال توسعه در مقایسه با کشورهای پیشرفته از ضرایب ایمنی پایین تری نسبت به استانداردهای جهانی برخوردارند. این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که ایمنی کار با بازرسی فنی و مسائل جانبی، می تواند در این امر دخیل باشد. بنای اولیه کارها در کشورهای در حال توسعه پیشگیری نیست بلکه عموما به دنبال رفع مشکل هستند. بسیاری از کارفرمایان به جهت غیر انسانی در صدد ایمنی محیط کار کارگران بر نمی آید. در زمینه ایمنی و بهداشت محیط کار از فارغ التحصیلان رشته مهندسی و بهداشت به خوبی استفاده نمی شود. بازار کار مهندسی ایمنی و بهداشت معمولا در مراکز صنعتی مانند هواپیمایی، راه آهن، مترو، صنایع خودروسازی، پتروشیمی، آلومینیوم سازی و ذوب آهن و هر گونه فعالیت اقتصادی می تواند به نوعی بازار کار این رشته محسوب شود.

دوره های رشته مهندسی ایمنی

گذراندن دوره های آموزشی برای هر شغلی از ملزومات است. رشته مهندسی ایمنی از این امر مستثنا نیست. به این منظور هر فردی که قصد دارد در این رشته فعالیت کند باید موارد زیر را گذرانده تا بتواند فارغ التحصیل در این رشته باشد.

تکنیک تنفس مصنوعی

احیای قلبی و ریوی

چگونگی عملکرد در برابر خفگی

باز کردن مجرای تنفسی به هنگام خفگی

لباس کار آردم

ایمن پوش آردم با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید انواع لباس کار صنعتی، پزشکی، مهندسی و … با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به تمام کسانی که فعال در کارخانجات، شرکت ها، کارگاه ها، بیمارستان ها، موسسات، رستوران ها، مراکز خدماتی و همچنین در تمامی زمینه های شغلی که نیازمند لباس کار هستند آماده ارائه خدمت است. جهت خرید انواع لباس کار مهندسی، لباس کار دوبنده، لباس کار حراست، لباس کار پزشکی و … می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

بازدید : 93 پنجشنبه 30 بهمن 1399 زمان : 13:17

امنیت کار آتش نشانی به قدری بالاست که باید حتما لباس کار آتش نشانی با ویژگی های منحصر به فرد را استفاده نمایند تا از آنها در برابر خطرات محافظت کند.

خطرات کار آتش نشانی فقط محدود به مقابله با آتش نیست و طیف گسترده تری از خطر را متحمل می شوند. از این رو باید لباس مناسب بپوشند. لباس کار آتش نشانی دارای تنوع در رنگ و مدل است و با توجه به شرایط آنها مورد استفاده قرار می گیرد. جهت اطلاع از قیمت خرید انواع لباس کار آتش نشانی در تولید و پخش ایمن پوش آردم می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

ویژگی های لباس کار آتش نشانی

آتش نشان ها به دلیل روبرو شدن با آتش، باید حتما از لباسهایی استفاده کنند که حرارت را منعکس نکند و از جنس الیاف نسوز باشد. اما این فقط بخشی از ویژگی لباس کار آتش نشانی است.

از دیگر ویژگی های لباس کار آتش نشانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به دلیل وجود داشتن در مواقع خطر حتما باید از پارچه های شبرنگ در برخی قسمت ها استفاده شود.
 • وزن لباس از دیگر ویژگی های لباس کار آتش نشانی است.
 • لباس کار آتش نشانی باید مقاوم در برابر اجسام تیز و برنده باشد و همچنین از ورود آب و رطوبت جلوگیری کند.
 • داشتن جیب روی لباس از دیگر خصوصیات لباس کار آتش نشانی است تا آتش نشانها بتوانند در مواقع ضروری تجهیزات مورد نیاز خود را در آن قرار دهند.
 • لایه داخلی لباس باید به شکلی باشد که انتقال هوا را به خوبی انجام داده و تعریق را برای آتش نشان ها به حداقل برساند.
 • سایز لباس آتش نشانی باید دقیقا متناسب با سایز آتش نشان باشد. آستین لباس باید دقیقا مماس بر مچ دست باشد تا خطر کمتر باشد.

لباس های عملیاتی آتش نشانی در حریق

رنگ لباس آتش نشان ها هم با یکدیگر متفاوت است. مثلا افرادی که در بخش پشتیبانی مشغول به کار هستند رنگ لباس سورمه ای و مشکی و دوستانی که به دل آتش میزنند، رنگ لباس قرمز و نارنجی دارند. لباس کار آتش نشانی متشکل از شلوار و اورکت به صورت جدا و تکه ای و یا سر هم و یکسره است.

لباس های بخش عملیات آتش نشانی از سه لایه تشکیل شده و جنس آنها از الیاف نسوز است تا در برابر شعله و حرارت مقاوم باشد.

لباس های عملیاتی آتش نشان ها باید دارای استاندارد جهانی مخصوص باشد چرا که اگر کیفیت مناسبی نداشته باشد،آتش نشان را با خطر مرگ مواجه میکند. جنس لایه داخلی لباس ها ار گورتکس بوده تا به جریان دادن هوا کمک کند و تعریق آتش نشان ها را کاهش دهد.

لباس عملیاتی تماس با آتش

اول اینکه باید بدانید لباس کار برای افرادی که وارد آتش میشوند و افرادی که با آتش مبارزه می کنند متفاوت است. لباس کار عملیاتی تماس با آتش بالاترین ایمنی را دارد، علاو بر نسوز بودن، از بخش های دیگری مانند صورت و دست ها هم محافظت می کند. تجهیزات ایمنی لباس آتش نشانی عبارت است از کلاه ایمنی، دستکش، اورکت و شلوار و کفش مناسب. در ساختار این لباس های عملیاتی الیاف ضد گرما وجود دارد که قابلیت نسوز دارد. جنس این لباس ها از آلومینیوم فایرتکس و فایبرگلاس نسوز است و تا حد زیادی حرارت را منعکس می کند.

در انواع مدل های لباس آتش نشانی می توان گفت که فقط از الیاف نسوز ساخته شده است اما کارایی تماس با آتش را ندارد و تنها برای عبور از آتش مناسب است.

لباس کار آتش نشانی جهت عبور از محیط های دارای الکتریسیته

لباس آتش نشانی برای افرادی که قرار است در محیطی باشند که در آن خطر برق گرفتگی وجود دارد باید به صورتی ایمن باشد تا الکتریسیته را به زمین انتقال دهد.

فروشگاه لباس کار آردم

لباس هایی که در ایمن پوش آردم تولید و عرضه می شوند به همراه ضمانت و کیفیت است. ایمن پوش آردم در زمینه تولید لباس کار دوبنده، فعال و قدرتمند است. جهت خرید انواع لباس کار صنعتی، مهندسی، پزشکی، جین و تیشرت کار می توانید با شماره های موجود در

بازدید : 78 پنجشنبه 30 بهمن 1399 زمان : 13:10

شستشوی لباس کار و لباس فرم اداری به دلیل استفاده ی هر روزه از جمله موارد بسیار مهم در بهداشت فردی است. امروزه موادهای شوینده ی بسیاری به این منظور وجود دارد. علاوه بر نوع شوینده، دمای آب بر چگونگی لباسشویی تاثیر گذار خواهد بود. در اینجا به چگونگی شست و شوی لباس کار و لباس فرم اداری خواهیم پرداخت. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع لباس کار، مانتو و شلوار اداری و دستکش ایمنی کار با شماره های موجود در وب سایت ایمن پوش آردم تماس حاصل نمایید.

شستشوی لباس کار و لباس فرم اداری چگونه باید باشد

شوینده های امروزی به گونه ای تولید می شوند که بتوانند در پایین ترین دمای آب بهترین تاثیرگذاری را داشته باشند. شستشوی سنتی به شکلی است که بالاترین تاثیر در دمای بالاتری خواهد بود. اما امروزه در روش شستشوی مدرن اینگونه نخواهد بود. مواد شوینده امروزه با آنزیم هایی فرموله شده که بتوانند در دمای 60 درجه عمل خواهند کرد.

استفاده از آب سرد برای اکثر لباسشویی ها بهتر عمل می کنند. شستشوی لباس کار در آب سرد می تواند به خوبی انجام شود.

از بین بردن لکه های لباس کار با آب سرد

اگر قصد دارید یک لکه را از بین ببرید، آب سرد می تواند گزینه مناسبی باشد. هنگامی که دمای آب بیشتر از هفتاد و پنج درجه باشد، مواد شوینده تاثیر کمتری خواهد داشت و گرما می تواند به لکه های ایجاد شده در لباس کار کمک کند اما آب در دمای بالا می تواند به پارچه آسیب بزند.

نحوه بهداشت مناسب لباسشویی

به منظور بهداشت ماشین های لباسشویی، روشهای گوناگونی وجود دارد. استفاده از سفیدکننده ها باعث از بین رفتن رنگ پارچه ها می شود اما لباس را ضدعفونی نمیکند. سفیدکننده ها ممکن است رنگ پارچه را بین برود به همین دلیل نمی توانید در تمامی موارد استفاده نمایید. شما همچنین می تواند با قرار دادن لباس کار، در آب در حال جوش می توانید آنها را ضدعفونی کنید.

فروشگاه لباس کار آردم

لباس های تولید شده و عرضه شده توسط شرکت ایمن پوش آردم به همراه ضمانت و کیفیت بالا می باشد. استفاده از لباس کار امری بدیهی ست و همه کارکنان باید در هنگام انجام کار از لباسکار استفاده کنند. در زمینه تولید لباس کار دوبنده، ایمن پوش آردم کیفیت و امنیت را چاشنی کار خود کرده است. جهت خرید انواع لباس کار مهندسی و لباس کار کارگری و … می توانید با شماره های موجود در وب سایت تماس حاصل نمایید.

تعداد صفحات : 3

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 31
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 14
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 73
 • بازدید ماه : 194
 • بازدید سال : 194
 • بازدید کلی : 5429
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی